Sztuka medytacyjno-afirmacyjna

 

Prace różne

Mandale

Rysunki intuicyjne


Praca z afirmacjami, czyli praca z konkretną myślą, dała nam możliwość zintegrowania sposobu myślenia człowieka Zachodu z medytacją, będącą istotą filozofii Dalekiego Wschodu.

Poprzez działanie barw, kształtów i symboli oraz powtarzającej się myśli udało nam się stworzyć sztukę umożliwiającą odbiorcy świadomą pracę nad sobą i dokonywanie pożądanych pozytywnych zmian. Tę sztukę o oddziaływaniu medytacyjnym nazwaliśmy afimacyjno-medytacyjną.
Praca z obrazem afirmacyjnym jest bardzo prosta, a czas medytacji może trwać ok. 20 minut.

Jak pracować z obrazami afirmacyjnymi:

Siądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem. Umieść obrazek na wysokości wzroku w odległości około 1 metra od siebie. Zamknij oczy, weź kilka głębokich oddechów i zrelaksuj się. Oddychaj łagodnie i spokojnie. Gdy odczujesz spokój otwórz oczy. Wpatruj się bez wysiłku w obrazek i powtarzaj w myśli afirmację. Połącz powtarzanie afirmacji z wdechem. Po kilku minutach pozwól ją sobie czuć w klatce piersiowej, a potem na całym ciele. Afirmacja ta zmienia w twojej głębokiej nieświadomości negatywne wzorce myślowe działające przeciwko tobie na pozytywne, pracujące dla ciebie. Sam określ długość medytacji. Praktykuj co najmniej dwa razy dziennie, po przebudzeniu i przed snem.

[kontakt]

Wszelkie prawa zastrzeżone.
OPEN-ART © 2002-2015